26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 31 Mayıs akşamı açılış töreniyle başladı.

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 31 Mayıs akşamı Ankara Opera Sahnesi‘nde düzenlenen açılış töreniyle başladı. Sunuculuğunu Şenay Gürler ve Yetkin Dikinciler’in üstlendiği gecede Onur Ödülü ve Bilge Olgaç Başarı Ödülleri‘nin yanı sıra festivalin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketleri takdim edildi. Festival, 7 Haziran’a kadar devam edecek.

“Daha Fazlası, Daha Azı Değil” temasıyla düzenlenen 26. Uçan Süpürge Film Festivali’nde, Büyülü Fener Kızılay Sineması‘nda dünyanın dört bir yanından toplam 64 film izleyiciyle buluşacak.

26. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ PROGRAMI

1 Haziran Perşembe

11:30 Elfriede Jelinek: Dili Esaretinden Kurtarmak, Kuşaklararası Aktarımlar

14.00 Elektrikli Düşlerim, Belmin Söylemez: Şehirde Kâinatı Aramak 1

16.30 1976, Belmin Söylemez: Şehirde Kâinatı Aramak 2

19.00 Başkalarının Çocuklar, Apolonia

21.30 Sonsuz Sır, Ne Cüretle Bunu İstersin?

2 Haziran Cuma

11:30 Denizanasının Yüzü, Tehlike Altında Yaşama Sanatı

14.00 Dünyanın Krallar, Ne Cüretle Bunu İstersin?

16.30 Sonsuz Sır, Bella + Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada

19.00 Ayna Ayna, 1976

21.30 Hayatın Tüm Acıları ve Güzellikleri, Boşlukta

3 Haziran Cumartesi

11:30 20.000 Arı Türü, Bir Ailenin Röntgeni + İran Çantası

14.00 Başkalarının Çocukları, Bella + Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada

16.30 Boşlukta, Apolonia

19.00 Kar ve Ayı, Super – 8 Yılları

21.30 34. Madde, Ayna Ayna

4 Haziran Pazar

11:30 Belmin Söylemez: Şehirde Kâinatı Aramak 1, Super – 8 Yılları

14.00 Ingeborg Bachmann: Çölün Kalbine Yolculuk, Belmin Söylemez: Şehirde Kâinatı Aramak 2

16.30 Dünyanın Kralları, Hayatın Tüm Acıları ve Güzellikleri

19.00 20.000 Arı Türü, Müzik

21.00 Totem

21.30 Ölü Bir Arkadaşı Kurtarmak

5 Haziran Pazartesi

11.30 Çekmeceler, Ölü Bir Arkadaşı Kurtarmak

14.00 Kar ve Ayı

16.00 Yavaş

19.00 34. Madde, Totem

21.30 Düet, Güneş Tutulması, Sıradaki Kız

6 Haziran Salı

11.00 Müzik

11.30 Türkiye Seçkisi 1, Ela ile Hilmi ve Ali

14.00 Sıradaki Kız, Sessiz Çoğunluk Konuşuyor + İranlı Kadınların Kurtuluş Hareketi: Milat, Türkiye Seçkisi 2

16.30 Dün Gece Söylediğin Bir Şey, Yavaş, Güneş Tutulması

19.00 Denizanasının Yüzü, Trenque Lauquen, Saint Omer

21.30 Ingeborg Bachmann: Çölün Kalbine Yolculuk, Düet, Trenque Lauquen

7 Haziran Çarşamba

11.30 Toz Bezi, Sessiz Çoğunluk Konuşuyor + İranlı Kadınların Kurtuluş Hareketi: Milat, Tehlike Altında Yaşama Sanatı

14.00 Kuşaklararası Aktarımlar, Türkiye Seçkisi 1

16.30 Saint Omer, Bir Ailenin Röntgeni + İran Çantası, Türkiye Seçkisi 2

19.00 Elfriede Jelinek: Dili Esaretinden Kurtarmak, Mavi Kaftan, Kapanış Töreni

21.30 Elektrikli Düşlerim, Jeanne Dielman, 23 quai du Commerce, 1080 Bruxelles, Özel Gösterim: FIPRESCI Ödülü’nü Kazanan Film

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM