Yaşam Ağacı’nın peşinde…

Yaşam Ağacı’nın peşinde…

Aksiyon, komedi, serüven, gerilim, aşk, romantizm, heyecan, tehlike dolu Disney yapımı Jungle Cruise bugün gösterime girdi. Amazon nehrinde macera yaşamak, pandemiyi bir süreliğine unutmak, eğlenmek, gülmek, hoşça vakit geçirmek istiyorsanız 32 kısım tekmili birden Jungle Cruise’u mutlaka izleyin.

Yaşam Ağacı’nın peşinde…

 

“İzleyicinin iyi bir deneyim yaşamasını istiyorum. Bence hepimizin kaçışa ve kaliteli zaman geçirmeye gereksinimi var. Jungle Cruise’u ailecek keyifli bir zaman geçirmeniz için gerçekleştirdik. Bu eğlenceli, keyifli zamanı size sunabiliyorsak çok mutlu olacağım” diyor İspanyol yönetmen Jaume Collet-Serra. Serra’yı House of Wax (2005), Orphan (Evdeki Düşman/2009), Non-Stop (2014), The Shallows (Karanlık Sular/2016), Unknown (Kimliksiz/2011), The Commuter (2018) adlı gerilim-aksiyon filmlerinden tanıyoruz. Serra, Hollywood’un Juan Antonia Bayona, Jaume Balaguero, Paco Plaza, Alejandro Amenabar, Alex de İglesia gibi ithal ettiği İspanyol yönetmenlerden. Serra’nın dram, gerilim türünde başarılı olduğunu biliyorduk. Jungle Cruise bize komedi, serüven, fantastik türünde de onun ne denli yetkin olduğunu da kanıtladı.

 

Jungle Cruise, Disney’in Adventureland (Serüven Diyarı) adlı, 1955’te açtığı ilk eğlence parkının adı. Buraya eğlenmeye gelenler La Quila teknesiyle macera, heyecan dolu bir yolculuğa çıkıyorlardı. O yıllardaki bu coşkulu yolculuğa Humphrey Bogart ile Katharine Hepburn’ün oynadığı, John Huston’ın yönettiği ünlü klasik macera–romantik türündeki The African Queen (Afrika Kraliçesi/1951) esin kaynağı oldu. Jungle Cruise’un Iki ana kahramanı Kaptan Frank (Dwayne Johnson) ile Dr. Lily Houghton’ın (Emily Blunt) yolları 1.Dünya Savaşı’nın ortasında Amazon’da kesişir. Cesur, gözüpek, hırslı, çekici, güzel Lilly, Amazon’un en derin ve tehlikeli bölgesinde bulunan gizemli Yaşam Ağacı’nı bulmak istiyordur. Bunun içinde eski püskü teknesi La Quila ile Amazon’da turistleri gezdiren fırsatçı, espirili kaptan Frank Wolff’a yüklü bir ücret öder.

Lily, zeki bir İngiliz bilim kadınıdır, 1900’lere göre özgür, feminist, gözüpek, oldukça aykırı bir karakterdir. Lily’nin erkek kardeşi, gerçek bir İngiliz beyefendisi olan MacGregor Houghton (Jack Whitehall) Disney filmlerinde bugüne dek izlediğimiz ilk gay karakter olarak karşımıza çıkar. Frank’in zorba Patronu Niblo’yu canlandıran Paul Giamatti, Prens Joachim rolündeki Jesse Plemons, İspanyol istilacı Aguirre (Edgar Ramirez) filmin yardımcı karakterleridir.

Yaşam Ağacı denilen efsanenin herşeyi iyileştirici bir gücü vardır, bu güç iyi insanların ellerine geçerse işe yarar, kötülerin eline geçerse büyük bir kötülüğe dönüşür. Vahşi hayvanlar, zorlu düşmanlar, doğaüstü güçlerin yer aldoğı bu fantastik yolculukta gerçek ile fanteziyi, gerçeküstüyü ustalıkla içiçe geçiren Jaume Collet-Serra, 1955’te kurulan Jungle Cruise tema parkına da 66 yıl sonra gönderme yaparak saygıda bulunuyor . “Çok kapsamli bir film yapmak, izleyicinin Amazon nehrinde gerçek bir yolculuğa çıkmasını istedim. Daha öncede büyük prodüksiyonlar çektim ama devam filmleriydi. Jungle Cruise ilk büyük filmim. Varolmayan, özgün, fantastik bir dünya yaratmak istedim” diyen Serra isteğini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş.

Birlikte çalıştığı İspanyol görüntü yönetmeni Flavio Labiano’yu da yanına alan Serra, dönem filmini özel üretilen objektiflerle, sıcak,yumuşak,canlı renk paletiyle dijital olarak çekti. Atlanta’daki 38bin metrekarelik alan Amazon ormanı setine dönüştürüldü. Dijital efektleri Peter Jackson’ın şirketi Weta Workshop yaptı. 16. yüzyıl İspanyolcası, İtalyanca, Portekizce konuşuldu. Tüm ayrıntılara dikkat edildi.

“Romancing the Stone, İndiana Jones filmleriyle büyüdüm” diyen Emily Blunt, Jungle Cruise’un parçası olmaktan onur duyduğunu açıklıyor. Filmin yapımcılarından biri olan Dwayne Johnson’ı Frank rolü için hiç düşünemeyen Jaume Collet-Serra aktörle çalıştıktan sonra fikrini değiştirmiş. “Clint Eastwood nasıl westernlerin Kirli Harry’si ise Dwayne’de anti kahramanların Kirli Harry’si” diyor artık. Birlikte 2022’de vizyona girecek olan DC Comics’in Black Adam’ında da çalıştılar.

Jaume Collet-Serra’nın yönettiği, Dwayne Johnson, Emily Blunt, Jack Whitehall, Paul Giamatti, Edgar Ramirez, Jesse Ploms, Veronica Falcon’un oynadığı, 32 kısım tekmili birden, aksiyon, komedi, gerilim, fantastik, romantizm, aşk, heyecan içeren Jungle Cruise (2021) bugün gösterime girdi. Ailece izleyebileceğiniz, pandemiyi bir süreliğine unutturacak, hoşça vakit geçirebileceğiniz bir kaçış filmi Jungle Cruise.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak veya zihinsel olarak ikilemler arasında kalabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım görme arzusunda olabilir, aynı anda sevdiklerinize maddi veya manevi olarak yardım edebilirsiniz. Geleceğe yönelik bir kafa karışıklığınız olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gündeminizdeki konuların derinine inmek, araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir. Kadınlarla ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava hakim olabilir. Rutinlerinizin ve alışkanlıklarnızın dışına çıkabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evinizle, finansal meselelerinizle ilgilenebilirsiniz. Aile üyelerinizle duygusal destekler içinde olmak ruhen size iyi gelebilir. Duygusal dalgalanmalara öğle saatlerinde açık olurken, karamsarlık ve umutsuzluk haline dikkat edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Zihni ve bedeni rahatlatacak aktivitelerle ilgilenmeye çalışın. Araştırma, okuma ve öğrenme ön planda olabilir. İş bağlantılarıyla yolculuklar ortaya çıkabilir. Bir teklif alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün yaşamdan aldıklarınızı, verdiklerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizde bir sorgulamaya girebilirsiniz. Özgüven ve öz değerinizi insanların size olan maddi-manevi fedakarlıkları üzerinden belirlemeyin. Kendinize daha şefkatli yaklaşın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlerken sevdiğiniz şeyleri yapmaya, sevdiklerinizden beslenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Gündüz saatlerinde daha ılımlı ve iyicil havalar hakim. Yaratıcı yönünüz öne çıkabilir. Spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün aile üyeleri, akrabalar, geniş sosyal çevre ön planda olabilir. Bir yolculuk planı yapabilirsiniz. İnançlarınız ve değerleriniz doğrultusunda hareket etmek, kendi doğrularınızın arkasında durmak sizi daha iyi hissettirebilir. Karma ve ilahi adaletin çalıştığı durumlar olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerliyor. Yarın ise burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerinizde bir toparlanma ve iyileşme içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınız pozitif veya negatif fark etmeksizin daha yoğun yaşanacaktır. Geçmiş anılar, özlem uyanabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM