Gal Gadot, sosyal medyada paylaştığı mesajla eleştiri oklarının hedefi oldu

Hollywood’un Wonder Woman’ı yazdığı barış içerikli mesajla, sosyal medya kullanıcılarının tepkisini topladı. Eski bir İsrail askeri olan Gal Gadot’un şimdi de Wonder Woman’a ne kadar layık olduğu tartışılıyor.

Gal Gadot, sosyal medyada paylaştığı mesajla eleştiri oklarının hedefi oldu

İsrail ve Filistin arasındaki şiddet hızla tırmanırken ünlülerden de barış içerikli ve şiddeti kınayan mesajlar gelmeye devam ediyor. Hollywood’da Wonder Woman rolüyle parlayan Gal Gadot da yaşananlara kayıtsız kalmadı; ancak güzel oyuncu seçtiği sözcüklerle eleştiri oklarının hedefi oldu.

Aynı zamanda eski bir İsrail askeri olan 36 yaşındaki oyuncu, kalbinin nasıl kırıldığını ifade etmek için Twitter’a gitti.

Gadot paylaşımında “Bu çok uzun süredir devam eden bir kısır döngü. İsrail özgür ve güvenli bir ulus olarak yaşamayı hak ediyor. Komşularımız da aynı şeyi hak ediyor. Hayatını kaybedenler ve aileleri için dua ediyorum. Bu düşmanlığın sona ermesi için dua ediyorum, liderlerimizin çözüm bulmaları için dua ediyorum ki barış içinde yan yana yaşayabilelim.”

Gadot, tweet’ini paylaştıktan sonra yorumlara da kapattı. Sosyal medya kullanıcıları oyuncunun askeri geçmişini de öne sürerek etnik temizlik ve kitlesel soykırımı desteklemekle suçladılar.

HAYRANLARI İKİYE BÖLÜNDÜ

Oyuncu; “Gal Gadot, Filistin’deki etnik temizliğe ilk elden tanıklık etmekle kalmayıp aktif olarak desteklediği IDF’de iki yıl görev yaptı”, “Gal Gadot’u boykot dediğimizde insanlar gerçekten abarttığımızı söyledi. Filistinli kelimesini bile söyleyemiyor” gibi çok sayıda olumsuz yorum aldı.

Bir kısım takipçi ise Gadot’un barış çağrısını destekledi ve askerlik hizmetinin 18 yaşın üzerindeki tüm İsrailliler için gerekli olduğunu hatırlattı:
“İnternet, Gal Gadot’a kızgın çünkü o, tüm İsraillilerin en az iki yıl hizmet vermesi gereken bir IDF emektarı ve yine de barış için bir mesajı paylaşma yürekliliğine sahip.”

“Elbette Twitter, gerçek hayat değil. Ancak Gal Gadot’un onurlu ve insancıl barış dileğine atıfta bulunan tweetler, sosyal medyanın kamusal alana getirdiği antisemitizm ve kadın düşmanlığının örnekleri.”

Gal Gadot’un paylaşımı ve askeri geçmişi sosyal medyada bir başka tartışmanın da kapılarını araladı: Wonder Woman olmayı hak ediyor mu?

WONDER WOMAN OLMAYI HAK EDİYOR MU?

Gal Gadot’un paylaşımı ve askeri geçmişi sosyal medyada bir başka tartışmanın da kapılarını araladı. Oyuncu, Wonder Woman rolüyle Justice League’ın de ana kadrosunda yer alıyor. İsrail’de yapmış olduğu zorunlu askerlik, zaman zaman kariyerinde pürüzler yaşamasına neden olabiliyor. Örneğin; 2017’de Wonder Woman’ın gösterimi Lübnan’da gerçekleşememişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM