Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
100 YILLIK İL
 • 0
 • 53
 • 06 Nisan 2021 Salı
 • +
 • -
hem ordu ADD il başkanı, hem de eğitim-iş sendikası ordu şubesi önderlerinden sevgili kardeşim hikmet pala aradı dün..
-abi nasıl oldun?
-iyiyim hikmet’im, sorun yok
-yaa bişi diyecem, siz bütün giresun uyudunuz, hatta sen de uyudun abi, 4 nisan 2021 tarihi giresun ve ordu’nun il olmalarının 100. yıl dönümü..
-ne diyon yahu?
-biz burada bi haftadır ne kutlamalar yaptık, sizde tık yok..
****
özetle, herhangi bişi unutmadığımı, konuyu zaten bilmediğimi anlattım ben.. hikmet sağolsun, elinde ne kadar belge varsa yolladı.. meclis tutanakları falan..
öğrendim ki;
giresun’umuz merkez kabul edilip, ordu ve tirebolu’yu kapsayan bi vilayet oluşturulmak istenmiş.. ama, ş.karahisar ahalisi buna karşı çıkmış.. ordu giresun arasında husumet var, olmaz o iş demişler..
ve olmamış..
sonradan bu haliyle olmuş..
****
aslan kardeşim h.gazi menteşeoğlu bi özür yazısı yazdı hemen, giresun’dan af diledi, böyle bişeyi unuttuğu için..
diğer aslanım dr ruşen, giresun’un aslında 2-3 bin yıllık bi şehir olduğunu anımsattı..
çatlak tarihçi murat bıyık kardeşim, bikaç gündür yırtındığını, ama sesini duyuramadığını bildirdi..
mehmet akif korkmaz hocam, “izler’e müdahale edip etmeyeceğimi” sordu.. dergi baskıda, gerek yok, dedim..
(yine de geç kalınmış diğil, bilgi yurdu adına bi sosyal medya programı yapılabilir.. oturur ben de izlerim, isiiin gazi ve çatlak murat, kime diyom)
( bunu kaçırdık diye bi yüzyıl daha beklemek olmaz.. ben tabi görürüm 2121 yılını, ama sizler ölmüş olacaanız)
****
ben, yalan yok, elbette çok üzüldüm, böyle bi konuyu nasıl bilmem yahu diye???
ama asıl dert daha başka diye, konuyu, kendi adıma, gazeteye ve izler’e taşımamaya karar verdim.. ( başkaları yazabilir tabi)
asıl dert; anadolu’nun incisi, türkiye’nin paris’i, keşişlerce; ” incilde vaad edilen cenneti bulduk” diye rapor edilecek kadar güzel giresun’un nasıl bu izbe hallara düştüğü?
benim, hesabını sormadan ölmek istemediğim yegane konu budur..
****
ve yapacak çok da bişey olmadığını iyi bilirim.. 100 sene evvelki izler’imizi okurken farkına vardım çünkü, o zaman bile demişler ki büyüklerimiz;
-yahu nerde o eski giresun!!!!!
demek ki bozulmanın da sonu yok, geçmişi özlemenin de????
artık nasıl bi güzellikse ilk hali?
****
lafı da bağlayamadım, idare edin, yoruldum aha, uyumam lazım.. hastayım la ben!!!!!
ugh..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı başlayabilir, adım attığınız konularda ilerleme kaydedebilirsiniz. Gün içinde zihniniz dağınık olabilir veya anlık fikirlere daha hızlı kapılabilirsiniz. Mümkün olduğunca net olmaya, işlerinizde adım adım ilerlemeye çalışın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün güne hızlıca başlayabilir, günün erken saatlerinde sorumluluklarınızı yerine getirmeye odaklanabilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor, kadınlarla ve arkadaşlarla ilişkiler ön planda olabilir. Evinizde sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yatırım ve birikimlerinizle ilgilenebilir, maddi yardımlar yapabilirsiniz. Gün içinde kendi alanınıza çekilmek veya konfor alanınızda kalmak isteyebilirsiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız anlık durumlarla değişebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendiniz için adımlar atabilir, kendinizle ve görüntünüzle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Finansal konular ön planda olabilir. Gün içinde bazı şeyleri sorgulayabilir, duygularınızı akıl süzgecinden geçirmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklenmedik bir haber alabilir, kendinizden beklemediğiniz karar ve düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Duygu ve tepkilerinizde aşırılık ve abartılardan uzak durun. Yöneticilik ve yöneticilerle çalışma ve iş birlikleri gündeminizde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün sosyalleşebilir ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Gün içinde Ay İkizler burcunda ilerlediği için kararsızlık ve ikilemleriniz artabilir fakat bir seçim yapmak, bir adım atmak size kazandıracaktır. Pasif kalmayın, harekete geçin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün bazı ilişkilerinizde mesafeleşmeler, zorunlu veya gönüllü kısa ayrılıklar gündeme gelebilir. İlişkilerinizdeki tavrınız değişiyor ve her zamankinin tersine düşünüp davranmaya başlıyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde karışıklıklara karşı dikkat edin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün kadınlarla ilişkiler ön planda olacaktır. İş birliği ve ortaklık içinde olduğunuz kişilerle daha yoğun bir görüşme trafiğine girebilirsiniz. Çalışma ortamında hareketli bir gün olabilir. İş aracılığıyla tanışmalar yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün ev içerisinde hareketli gündemler oluşabilir. Evinizde sevdiklerinizi, yakınlarınızı ağırlayabilirsiniz. Bir süredir var olan rutininiz bugün biraz daha sıkabilir ve değişiklik ihtiyacında olabilirsiniz. Farklı bir maceraya atılmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM